طبیعت مالزی تحقیقات هواپیما اوکراین هواپیما

طبیعت: مالزی تحقیقات هواپیما اوکراین هواپیما سقوط هواپیما اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار حوادث فوت یک جوان تویسرکانی بر اثر صاعقه

توصیه می‌شود در هنگام بروز صاعقه در دشت، کوه، منطقه باز و نزدیک اشیاء فلزی قرار نگیرند و حتی‌الامکان از منزل خارج نشوند. 

فوت یک جوان تویسرکانی بر اثر صاعقه

عبارات مهم : انرژی

توصیه می شود در هنگام بروز صاعقه در دشت، کوه، منطقه باز و نزدیک اشیاء فلزی قرار نگیرند و حتی الامکان از منزل خارج نشوند.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان از فوت یک جوان تویسرکانی بر اثر وقوع صاعقه خبر داد.

عباس اولیاسمیع در گفت وگو با ایسنا، در تشریح این خبر اظهار کرد: شب گذشته یک جوان تویسرکانی از اهالی روستای قلعه نو با حضور در منطقه کوهستانی دچار صاعقه زدگی شد و جان خود را از دست داد.

فوت یک جوان تویسرکانی بر اثر صاعقه

وی یادآور شد: توصیه می شود در هنگام بروز صاعقه در دشت، کوه، منطقه باز و نزدیک اشیاء فلزی قرار نگیرند و حتی الامکان از منزل خارج نشوند.

اولیاسمیع خاطرنشان کرد: امسال به علت عوض کردن شرایط اقلیمی و زیاد کردن بارندگی ها شاهد صاعقه زدگی و رشد قارچ های سمی بودیم بنابراین باید شهروندان نهایت احتیاط را داشته باشند.

توصیه می‌شود در هنگام بروز صاعقه در دشت، کوه، منطقه باز و نزدیک اشیاء فلزی قرار نگیرند و حتی‌الامکان از منزل خارج نشوند. 

وی ادامه داد: در صورتی که در داخل ماشین قرار داشته باشیم باید ماشین را در یک منطقه کم ارتفاع پارک کرده و دست خود را از قسمت فلزی ماشین دور نگهداریم که در این صورت انرژی صاعقه از طریق ماشین به زمین انتقال یافته می شود.

اولیاسمیع تأکید کرد: میزان برق و انرژی تولید شده است به وسیله صاعقه میلیون ولت بوده و 5 برابر سطح خورشید حرارت ایجاد می کند بنابراین با برق 200 ولتی بسیار متفاوت هست، در این صورت کفش پلاستیکی هم نمی تواند انرژی تولید شده است به وسیله صاعقه را به زمین انتقال یافته کند و موجب متلاشی شدن حیوان و یا انسانی که در بلندترین نقطه قرار دارد، خواهد شد.

به گزارش ایسنا، اوایل اردیبهشت ماه امسال هم دو جوان نهاوندی بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست دادند.

فوت یک جوان تویسرکانی بر اثر صاعقه

واژه های کلیدی: انرژی | صاعقه | ماشین | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz